OČKOVÁNÍ COVID

Vážení pacienti, 

je mi to velmi líto, ale ztratila jsem poslední iluze o strategii očkování v naší  republice a jejím procesování v naší ordinaci. Již 2 měsíce máme po splnění podmínek (registrace pacientů do národního registru + odeslání objednávky) a objednané očkovací látky proti COVID-19. A stále jsme neobdrželi ani jednu vakcínu. O složitostech a nelogičnostech celého procesu se rozepisovat nebudu, nicméně jsem si nikdy neuměla přestavit, že takhle by v krizové situaci mohl náš stát "pomáhat" svým občanům. Po neustálém slibování našim pacientům, že očkovat budeme, "házím ručník do ringu" a vzdávám to. Po objednání vakcín firmy Johnson+J. jsem minulý týden dostala e-mail, že i tato vakcína bude mít zpoždění a bude možné ji dostat nejdříve v květnu. 

Očkovat v naší ordinaci nebudeme do chvíle, než budou očkovací látky transparentě distribuovány do ordinací bez zbytečných průtahů a podmínek, které nedávají smysl, a není možné zjistit, kdy bude dodávka realizována. 

Prosím všechny, kdo chtějí být očkování a nechtějí čekat, aby se zaregistrovali k očkování v očkovacím centru. 

Je mi to moc líto, ale já už nemám silu s tím nic dělat a Vás jen prosím, až budete "mít slovo", abyste si vzpomněli, jak naše vláda funguje v čase, kdy platí nouzový stav, případně takové ohrožení, o jakém nás média denně informuji a který jsme si tady v Krkonoších na vlastní kůži okusili po Vánocích. 

Zároveň chci moc poděkovat Sdružení praktických lékařů, které již v minulosti udělalo a stále dělá maximum pro to, aby v ČR sektor primární péče fungoval co nejlépe. 

Hodně zdraví Vám všem. 

MUDr. Barbora Finger 

 

AD KARANTÉNY: 

Nadále platí pro problematiku karantén a izolací následující:   

Pro vystavování žádanek na COVID testy, pracovních neschopností a karantén/izolací, prosím, pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Napište zprávu, co potřebujete a okolnosti Vašeho případu:

  •  jméno, příjmení, ročník
  • co se stalo - kontakt s COVID poztiivním? nebo "jsem nemocný"
  • v případě, že "jste nemocný" - co Vám je - popis - horečka, kašel, únava, průjem, ztráta čichu atd..... od kdy máte potíže 
  • potřebuji neschopenku nebo pracuji dál na home-office (pokud neschopenku, tak kde pracujete, jakou pracovní pozici máte a od kdy vystavit - resp. od kdy jsem nebyl v práci)
  • už mě kontaktovala hygiena? ano x ne 

 

Vyčkejte na odpověď e-mailem, ev. při nejasnostech Vám zavolám zpět.Vystavím Vám žádanku na PCR testy i PN, na PCR test se zatím můžete objednat přes webový formulář nemocnice (Jilemnice, Dvůr Kr., Trutnov) na přesný den a hodinu. V případě kontaktu s nakaženým a Vaší bezpříznakovosti se neobjednávejte dříve než 5 dní od kontaktu, v případě onemocnění se objednejte kdykoli hned. 

 

Velmi Vás prosíme, abyste e-mailovou komunikaci využívali přednostně, neboť neustále zvonící telefony nám znemožňují běžný provoz ordinace a komunikace e-mailem poskytuje možnost fungování naší ordinace alespoň částečně "normálně".

Na všechny e-maily odpovídám nejpozději do následujícího pracovního dne, ale od března, kdy se situace ohledně COVID zklidnila, již o víkendech nepracuji - tzn. maily i jinou agendu budu nyní už vyřizovat pouze v pracovní dny.

Velice děkuji za pochopení a spolupráci! Hodně zdraví a klidu do dalších dní, 

MUDr. Babora Finger

Žádosti o recepty vyřizujeme: 

  1. e-mailem - nejlepší
  2. lístečkem ve schránce pod schodištěm u vstupu do budovy
  3. telefonicky - POUZE MEZI 13-14. HODINOU - každý den
  4. osobně - zvažte, zde není lepší vzhledem k epidem. situaci jiný způsob

- Vaše žádosti o recept vyřídíme do následujícího pracovního dne, prosíme ale, abyste objednání léků nenechávali na poslední chvíli - min. cca týden před dobráním!

- sdělte zprůsob předání recpetu - osobně, SMS, e-mailem... 

 

Děkujeme za spolupráci 

MUDr. Barbora Finger 

 

 


Prosíme pacienty, aby vždy co nejdříve nahlasili sestře jakoukoli změnu osobních údajů - jméno, bydliště, pojišťovna, telefon a změnu svého praktického lékaře také nahlásili u svých odborných lékařů.