AKTUÁLNÍ INFO

FUNGOVÁNÍ ORDINACE V SOUVISLOSTI S COVID-19 v červnu:

Vážení pacienti,

konečně nadešel čas vrátit chod naší ordinace do původního režimu. Tzn. fungujeme tak, jak jste zvyklí z doby "před koronavirem". Je zde však několik malých, nicméně již minimálně zatěžujících opatření. Pokud máte horečku, suchý dráždivý kašel, máte zažívací potíže (lidově střevní chřipka, průjem, zvracení) napište e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (nejlepší varianta) nebo pokud nemůžete, pak zavolejte do ordinace. Nemá ale cenu volat před ordinační dobou či v době odběrů - sestřička nesmí a ani není schopna zvedat telefony a zároveň odebírat krev. Naopak mail napiště kdykoli - jakmile se k němu dostanu, zavolám či odpovím písemně, často i mimo ordinační dobu. Je to nejlepší způsob pro Vás, pro nás a hlavně pro všechny, kdo by se v té době mohli v ordinaci nacházet - čili kohokoli z nás všech. 

Jelikož je dobré si ze všeho špatného vzít i něco dobrého do budoucna, budeme v naší ordinaci již navždy požadovat, aby pacienti s akutním, potenciálně infekčním onemocněním, kdy mohou nakazit ostatní (kašel, bolest v krku, akutní rýma, horečka, průjem, zvracení, bolesti břicha), kteří jsou v čekárně či ordinaci, nosili do naší ordinace, zejm. čekárny, ústní roušku. Zamezíme tak staré otřepané historce, jak jdu k doktoru se zhnisaným palcem a odnesu si chřipku. Prosím, abyste toto pravidlo přijali a respektovali, protože zvyšuje šanci, že zejm. v době virových epidemií (nejen COVID, ale každoroční zimní sezona), nebudeme nakaženi zbytečně. 

Jinak se na vše, co není akutní, objednávejte, stejně jako dříve, doba pro akutní onemocnění zůstává bez objednání s rezervou pro výše jmenované. 

Pokud si přejete objednat recept na léky, nejlépe pište mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo vhoďte lísteček s požadovaným do schránky v budově (hned u vstupu do budovy pod schodištěm) nebo krabičky v čekárně, pokud nemůžete využít ani jednu možnost, zavolejte sestřičce - telefonické žádosti o recepty ale vyřizujeme pouze v době 13-14 hod. 

Dne 22.6. nebudeme ordinovat - pro akutně nemocné zastupuje MUDr. Klára Zrůstová, ordinace v budově polikliniky Jihoslovanská. Předem volejte sestřičce - tel. 499 422 116.  

Dne 25.6. bude začátek ordinace posunut ze 14. na 15. hodinu. Akutní pacienti tedy 15-16, dále dle objednání.

Termín LETNÍ DOVOLENÉ (tentokrát sice delší, ale pouze jeden termín): 20.7. - 7.8. (zastupovat bude MUDr. Eva Krejčová, MediClinic, pouze ve dnech 3.8. a 7.8. zastupuje MUDr. Martina Kolarčíková. Prosíme, abyste si zkontrolovali zásoby užívaných léků a ev. platnost potvrzení na řidičské průkazy, ev. výpisy pro zaměstnavatele atd. Zastupující lékaři jsou pouze pro akutně nemocné pacienty, nikoli pro řešení administrativních úkonů či řešení dlouhodobých potíží.

 

Děkujeme za spolupráci a přejeme krásné letní dny, 

MUDr. Barbora Pitáková & Lucie Srncová

 

 


Prosíme pacienty, aby vždy co nejdříve nahlasili sestře jakoukoli změnu osobních údajů - jméno, bydliště, pojišťovna, telefon a změnu svého praktického lékaře také nahlásili u svých odborných lékařů.